Вже більш 65 років минуло з того дня, коли було започатковано професійне свято – День шахтаря. 2012 рік можна вважати ювілейним. Перше святкування було проведене в серпні 1948 року, але офіційне затвердження відбулося дещо раніше – 10 вересня 1947 року. Отже офіційно свято існує вже 65 років.
З цього приводу в музеї історії було відкрито виставку під назвою «Шахтарська фалеристика». Виставка представляє собою частину фондової колекції значків, знаків та пам’ятних медалей, які ілюструють важливі сторінки розвитку вугільної промисловості на території нашого міста та Донбасу взагалі. Колекція висвітлює такі теми, як «соціалістичні змагання», Стахановський рух, відбудова вугільних шахт Донбасу після Великої Вітчизняної війни, виробничі об’єднання, шахти нашого міста та області, ювілейні дати, видатні шахтарі, відомча нагородна система Міністерства вугільної промисловості СРСР, суміжні галузі, з'їзди та конференції. Значки також являють собою яскраве відображення взаємозв’язку шахтарської символіки та символів історичних періодів на тлі яких відбувається розвиток вугільної промисловості.
Виставка охоплює значний часовий відрізок. Найстаріший знак з представлених у виставці («Відмінник соціалістичного змагання» Наркомвугілля) відноситься до початку 40-х років минулого сторіччя. Значок «Україна. 1954-2009. Міністерство вугільної промисловості» датований 2009 роком.
Руководитель проекта: Сергей Цяпа